liepos 3 d. pagal senąjį kalendorių
ŠEŠTÓJI SAVÁITĖ PÕ SEKMÌNIŲ (PENTEKOSTĖS)
Šventasis vyskupas Pilỹpas (Filìpas) (Kolyčiòvas), iš bajorų Kolyčiòvų giminės, Viẽšpaties Atsimaĩnymo vienuolyno Baltósios jū́ros Solòvkų salyno Didžiõjoje Solòvkų saloje igumenas, Maskvõs ir̃ Visõs Rusiõs metropolitas (1566-68), Maskvojè pastatęs Šventų̃jų Zòsimo ir Sabãtijaus bažnyčią, prisidėjęs prie knygų spausdinimo plėtros, 1567 sušaukęs bažnytinį Susirinkìmą, kurio darbe dalyvavo ir Rùsijos valdovas Jõnas (Ivãnas) IV Rūstùsis (1547-1584), smerkęs Jõno Rū̃sčiojo opričnikų žiaurumus, 1568 areštuotas, kalintas Maskvõs Viẽšpaties Apreiškìmo (Kitãjmiestyje), Tvèrės Diẽvo Gimdýtojos Užmigìmo (Òtročio) prie Tvercõs ir Tmakõs upių sąntakos vienuolyne, nužudytas, palaikai iš Tvèrės vienuolyno 1591 perkelti į Solòvkų Viẽšpaties Atsimaĩnymo katedrą (Rùsijos Karalỹstė) († 1569). Palaikų perkėlimas į Maskvą valdant Cãrui bei Vìsõs Rusiõs Didžiájam kunigaikščiui (1645-1676) Aleksèjui, Mykolo sūnui († 1676) (Rùsijos Karalỹstė) (1652)
Šventasis kankinys Jacìntas (Hiacìntas) Romiẽtis, kilęs iš Kapadòkijos Cezarė́jos, paauglys vaikelis, Márko Ùlpijaus Trajãno (98–117) kambarinis (kubikulãrijus), atsisakęs aukoti stabmeldžių dievams ir valgyti jiems skirtą maistą, kankintas, numarintas badu Lãcijaus Ròmoje (Ròmos Impèrija) († ~108)
Šventieji kankiniai Teodòtas Cezarėjiẽtis ir Teodotà Cezarėjiẽtė, iš Kapadòkijos Cezarė́jos, bei Diomèdas Cezarėjiẽtis, Eulámpijus Cezarėjiẽtis, Asklepijodòtas (Asklepijãdas) Cezarėjiẽtis ir Golindukà Cezarėjiẽtė, nukentėję Lãcijaus Ròmoje drauge su Jacintù (Hiacintù) Romiečiù († ~108) valdant Márkui Ùlpijui Trajãnui (98–117) (Ròmos Impèrija) († ~108)
Šventieji kankiniai Márkas ir Mùcijus, atsisakę aukoti stabmeldžių dievams, nukirsdinti (Ròmos Impèrija) († IV)
Šventasis vyskupas Anatòlijus Konstantinopoliẽtis, kilęs iš Egìpto Aleksándrijos, Egìpto Aleksándrijos patriarcho apokrisiãrijus Konstantinòpolyje, nuo 449 Konstantinòpolio patriarchas, dalyvavęs Bitìnijos Chalkedòno Visúotiniame Susirinkìme (451), 458 vietiniame Susirinkìme Konstantinòpolyje, bažnyčių statytojas, himnogrãfas, miręs Rytų̃ Ròmos imperiją valdant Flãvijui Valèrijui Lẽonui (457-474) (Rytų̃ Ròmos Impèrija) († 458)
Šventasis vyskupas Lẽonas II Romiẽtis, iš Sikìlijos, gal graĩkas, patvirtinęs Visúotinio Susirinkìmo Konstantinòpolyje (680-681) nutarimus ir anatemavęs monoteletùs hierárchus (Konstantinòpolio, Aleksándrijos ir Ròmos patriarchus, tarp kurių – Ròmos popiežius (625-638) Honòrijus († 638)), skelbusius, kad Jė́zus Krìstus turėjo dvilypę (ir Diẽvo, ir žmogaus) prigimtį, bet tik vieną (dieviškąją) valią, prisidėjęs prie monoteletìzmo slopinimo imperijos Vakaruosè, miręs valdant Konstantìnui IV (668-685) (Vakarų̃ Ròmos Impèrija) († 683)
Šventasis vienuolis Anatòlijus Pečioriẽtis, atsiskýrėlis, Kìjevo Pečiòrų vienuolyno vienuolis, palaidotas Pečiòrų Artimõsiose olosè (Kìjevo Kunigaikštỹstė) († XII a.)
Šventasis vienuolis Anatòlijus Pečioriẽtis, atsiskýrėlis, Kìjevo Pečiòrų vienuolyno vienuolis, palaidotas Pečiòrų Tolimõsiose olosè (Kìjevo Kunigaikštỹstė) († XIII a.)
Šventasis kankinys kunigas Patrìkijus Vladimirìškis, graĩkas iš Rytų̃ Ròmos Impèrijos, į Vladìmirą atvykęs drauge su vyskupu, būsimu Kìjevo metropolitu, Fòtijum Kijeviečiù († 1431), Vladìmiro Švenčiáusiosios Diẽvo Mótinos Užmigìmo bažnyčios raktininkas, per 1411 totõrių antpuolį paslėpęs visas bažnyčios brangenybes ir už tai totõrių nužudytas, palaidotas Diẽvo Mótinos Užmigìmo bažnyčioje valdant Vladìmiro ir Maskvõs didžiajam kunigaikščiui Bazìlijui (Vasìlijui) († 1425), Dimìtrijaus sūnui, Maskvìškiui (1371-1389-1425) ir Sòfijai Sinkletìkei Vytautáitei († 1453) (Maskvõs Didžióji Kunigaikštỹstė) († ~1421)
Evangelija pagal Matą
(Mt 13, 31-36)
Evangelija pagal Joną
(Jn 10, 9-16)
Apaštalo Pauliaus laiškas Korintiečiams
(1 Kor 2, 9-16; 3, 1-8)
Apaštalo Pauliaus laiškas Hebrajams
(Hbr 13, 17-21)
Išeik į mišką ir šūktelk: „Bičiuli mano! Mylimoji sese!..“ – ir aidas atkartos tą patį. Sušuk: „Kvailė, niekam tikusioji!“ ir panašiai – ir aidas atkartos tą patį. Patikėk manimi: širdžių bendravime, dvasiniame santykyje, atgalinis ryšys būna kaip tikras aidas. Todėl pažvelk pirmiausia į savo širdį – tikriausiai joje yra priešiškumo.
Schivienuolis Zosima
Šventasis pranašas Jònas Krìkštytojas, Viẽšpaties Pìrmtakas ir̃ Krìkštytojas yra paskutinis Senojo Testamento pranašas ir pirmasis Naujojo…
Didysis kankinys Teodòras Stratilãtas (Teodòras Heraklėjiẽtis; gr. Θεόδωρος ο Στρατηλάτης, Θεόδωρος Ἡρακλείας, lot. Theodorus Stratelates (Heraclea…
Dorotė́jas Gaziẽtis, Palestiniẽtis (Abà Dorotė́jas; gr. [Αββάς] Δωρόθεος τῆς Γάζης, της Παλαιστίνης, lot. Dorotheus Gazaeus, Palaestinus, rus.…
Pasinerkite į mūsų teminius skyrius, kur rasite kruopščiai atrinktus straipsnius apie įvairius Stačiatikių tikėjimo aspektus. Nesvarbu, ar domitės dvasiniu gyvenimu, teologija, ar bendruomenės veikla – kiekvienas ras sau aktualią informaciją.
Krikščionybė Stačiatikių Bažnyčia Naujasis Testamentas Senasis Testamentas Šventųjų gyvenimai Dvasinis gyvenimas Šeima ir vaikų auklėjimas Krikščionybė ir kitos religijosKviečiame apsilankyti mūsų bibliotekoje, kur rasite gausybę straipsnių, knygų ir kitų išteklių apie Stačiatikių tikėjimą, krikščioniškąją doktriną ir dvasinį gyvenimą. Čia galėsite gilinti savo žinias, atrasti šventųjų tėvų mokymus ir rasti atsakymus į daugelį dvasinių bei teologinių klausimų.
Maldos Šventųjų gyvenimai Knygos Vaizdo įrašai Garso įrašai Nuotraukų galerijos